2020/2021 Affichage Département de Langue et Culture Amazighes
Aperçu des sections
- Généralités
Généralités
Azul i meṛṛa inelmaden, ad yili di lbal-nwen dakken sya d asawen, isallen ad ilin di tebṛaḥt n useggas 2021-2022.
Tanemmirt-nwen, nsaram aseggas-a ad yili d win ara yelhun ugar.
Yettwasuter seg meṛṛa inelmaden n Master 1 tutlayt, asmeskel d usmagnu (M1 LVA) ad ḥeddṛen timsirin n tcelḥit n wass n lexmis ara yebdun ɣef 08h alma d 12h akken ad d-neɣrem ayen nesṛuḥ.
Tamawt : D tamara ad ilin inelmaden (présence obligatoire).
Hamek
Yettwasuter seg yinelmaden-a ad d-ɛeddin ɣer tɣerbezt n tesga s tɣawla (scolarité du département):
- OULEBSIR MIASSA (L1)
- KHERBACHE NADJET (L1)
- AMARI MOUNIR (L1)
- KHEBAT NADJAT (L1)
- KERDJA MERIEM (L1)
- BERKANE IMENE (L1)
- HAMDAD MANEL (L1)
- HAMDI NAWEL (L1)
- KHELOUFI CYLIA (L2)
- TELENZAR LAMIA (L2)
- AZIRI FAIROUZ (L3)
- BADJI ALDJA (L3)
- BAHLOUL KARIMA (L3)
- AZIBI NABILA (L3)
- INAL HAMZA (L3)
- ZAKARIA GOURAYA (L3)
- BOUCHEMAL MAHFOUD (L3)
- ALLAM KATIA (M1 LITT.)
- BOUMERAOU BILAL (M1 LITT.)
- HAMMI HOUDA (M1 LVA)
- SALI IBISSEM (M1 LVA)
- OUGHLISSI THIZIRI (M1 LVA)
Lites des abandons L3: feuille 1
Liste des abandons L2: feuille 2
Liste des abandons L1: feuille 3
- Section 1
Section 1
Les étudiants dont les noms suivent sont priés de de déposer la fiche de choix des filière (imprimé à récupérer au secrétariat du département) avant mercredi 27.10.2021 à 15H. Dans le cas contraire, ils seront orientés dans l'une des filères sans tenir compte de leurs choix.
-Kendjouh Ahlam,
-Khelloufi Omar,
-Khaldi Wissem
-Sadoun Roumaissa
-Oulebsir Miassa
-Moussouni Sara
-Lakhdari Bilal
-Hamoune Ibtissam
-Hamma Soulaf
-Bouhafs Tinhinane
-Ighaloune Samira
-Iken Karima
-Ghouar Rezika
-Yazid Yahia
-Ziani Katia
Merci infiniment
Inelmaden n useggas 1 ara iɛeddin s aseggas wis 2
Yewwi-d ad d-tessersem afran-a deg tmareyt "secrétariat" n tesga ngum (uqbel) 16:00 n wass n larebɛa, 29.09.2021, iwakken ad tessersem ismawen-nwen deg useggas wis 2.
Talwit
Nacer MEHDI
- Section 2
Section 2
Azul fell-awen
Rnant-d ɣer yineqqisen-a tezmilin n yikayaden n uleqqem akked tid ɣef d-ccetkan yinelmaden.
Talwit
Nacer MEHDI
- Section 3
Section 3
Azul fell-awen
Rnant-d ɣer yineqqisen-a tezmilin n yikayaden n uleqqem akked tid ɣef d-ccetkan yinelmaden.
Talwit
Nacer MEHDI
- Section 4
Section 4
Remise des travaux Techniques de rédaction du mémoire
La remise des travaux, prévue au bureau 52 dimanche 4.7.21, se fera par mail à l'adresse suivante : nacerm6@gmail.com. date limite lundi 5.07. à 18h.
Désolé, je suis encore malade et je ne peux pas vous recevoir.
Merci de respecter la date et l'heure.
Bon courage à tous
Nacer mehdi
Désolé encore
Les étudiants qui n'avaient pas encore envoyé leurs travaux sont priés de le faire avant 00H00 du vendredi, 09-07-2021. Aucun travail ne sera accepté après cette date limite.
Merci de votre compréhension
Nacer MEHDI
Les étudiants qui n'avaient pas encore envoyé leurs travaux sont priés de le faire avant 00H00 du vendredi, 09-07-2021. Aucun travail ne sera accepté après cette date limite.
Merci de votre compréhension
Nacer MEHDI
- Section 5
Section 5
ɣef yinelmaden, n tuzzigt i tebɣu tili, ad d-ssufɣen tiferret i ten-yerzan, ad tt-ɛemmren, ad tt-fken i yiselmaden i bɣan d inemhalen ad ssersen fell-as asɣalen-nsen, syin ad tt-id-ssersen ɣur Yiqerra n Master (Mass Yahiaoui "LVA", Massa Oulebsir "Tasekla", Massa Idir "Tasnalest" akked Massa Amari "Tasnalmudt").
Azul fell-awen. Inelmaden n Master 2 LVA
Mehdi Nacer
Atta ihi tsarut s ara tkecmem ɣer ulmud i awen-sɣarayeɣ.
Azert12345
Asekkil amenzu d ameqqran.
Talwit
I yinelmaden n Master 2 LVA
Ass aneggaru i tririt n yiqeddicen-nwen n Atelier Projet de Recherche, d ass n larebɛa, 07 yebrir 2021. Daymen ɣer tansa-nni awen-d-fkiɣ deg ukayad. Win yeẓran ad yesɛu ugur deg uceyyeɛ, ad yi-d-yawi leqdic-is ass n larebɛa ɣer tesga gar 09 d 11 n ssbeḥ.
Arut kan ismawen-nwen deg usebter amezwaru!
Tanemmirt-nwen
Nacer MEHDI
- Dukṭura
Dukṭura